WSzW RzeszówBIP
WKU lista WKU Jarosław WKU Jasło WKU Mielec WKU Nisko WKU Rzeszow WKU Sanok
Aktualności
Niedziela, 22 października 2017 r.
25.10.2013
Święto TOAWW Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Rzeszowie oraz w podległych Wojskowych Komendach Uzupełnień: Jarosław, Jasło, Mielec, Nisko, Rzeszów, Sanok obchodzono po raz pierwszy Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej.


Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym w dniu 23.10.2013 r. o godz. 18.00. Msza odprawiana była w intencji kadry i pracowników wojska.
Główne uroczystości odbyły się w dniu następnym na Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie. Podczas uroczystości wręczono medale resortowe oraz inne okolicznościowe pamiątki.
Cześć artystyczną swoim występem uświetnił Chór i Zespół Kameralny „NICOLAUS” pod batutą pana Zdzisława MAGONIA. Następnie Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk dypl. Zbigniew WINIARSKI zaprosił wszystkich uczestników obchodów święta na żołnierski poczęstunek do restauracji  Zamkowa.
W dniu 25.10.2013 r. o godz. 18.00 w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbył się bal kadry i pracowników Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Jak tradycja nakazuje bal rozpoczął się Polonezem.
Galeria zdjęć z uroczystości

 

Tekst: ppłk Roman DWORNIK
Zdjęcia: Konrad DŁUGOPOLSKI, Renata BRYLIŃSKA